8DOMOW.com wystartowało!

8DOMOW.com wystartowało!

Jeśli czytałeś ten blog i spodobała ci się idea budowy w grupie to mamy dla ciebie dobrą wiadomość – otworzyliśmy nowy serwis 8DOMOW.com, który  uczynił to wszystko możliwym!

Odwrócenie trendu

Budownictwo domów niewiele zmieniło się od dziesięcioleci, mimo pojawienia się internetu. Nadal wygląda ono podobne jak 50 lat temu – deweloper najpierw inwestuje (w ziemię, jej podział, budowę oraz reklamę ) a potem sprzedaje. To kosztowny proces, bo trzeba zainwestować (zamrozić) dużo środków własnych. I ryzykowny – nie wiadomo bowiem, czy uda się wszystko sprzedać.  My chcemy odwrócić ten trend – najpierw znaleźć ludzi, a potem inwestować. W dobie internetu to nie powinno być trudne.

Osiedla szyte na miarę

Taki odwrócony development jest lepszy również z innego powodu – można zbudować dokładnie to co chcą przyszli mieszkańcy. W tradycyjnym podejściu deweloperzy wybierają wszystko uśrednione, tak aby zapewnić sobie jak najwięcej potencjalnych klientów. Uśredniony metraż domu (czyli jakieś 100 – 150 m2), uśrednione gusta (raczej nowoczesny projekt) i uśrednione (=popularne) lokalizacje (duże miasta lub ich bliskie okolice). Dodatkowo na zakupionej działce deweloper buduje raczej więcej domów niż mniej, aby zapewnić sobie maksymalny zwrot na inwestycji (więc nie oczekuj placu zabaw dla dzieci lub dużego ogródka).

Jeśli jednak znajdziemy osoby przed inwestycją, wówczas można budować dokładnie to co sobie życzą. Jeden wybierze 50 m2 dom a drugi 150m2 – tyle ile w danym momencie potrzebują (pomogą im w tym projekty wielowariantowe o których poniżej). Projekt domu może być dowolny – nowoczesny, rustykalny, tradycyjny –  ważne tylko by pozostałe osoby w grupie chciały tego samego. A dom nie musi też być w samym mieście – całkiem spora ilość osób ceni sobie życie blisko wsi, z dużym areałem do prowadzenia przydomowego ogrodnictwa. Dla nich można zbudować osiedle w dowolny miejscu w całej Polsce.

Co więcej – ludzie mogą nawet otoczyć się osobami, które mają wspólne cele, jak np. wychowanie dzieci. I poczynić w tym kierunku pewne ustępstwa, jak np. ograniczyć dostęp dla samochodów dla bezpieczeństwa małych pociech. W tradycyjnym budownictwie jest to niemożliwe.

Wielowariantowe projekty

W naszym publicznym katalogu znajdziesz tylko projekty wielowariantowe, czyli ten sam projekt ale w wielu wariantach. Tak aby w grupie każdy znalazł coś dla siebie. Wybranie tego samego domu (z różnicą tylko co do wariantu) jest istotne, bo pozwala wygenerować maksymalne oszczędności przy inwestycji.

4 przykładowe projekty z katalogu:

ECO od Heban new logo DomyHeban
Eco1 Eco4 Eco3
75 m2 100 m2 190 m2
Tani & Oszczędny od Logo short Inhom

Pic1

Pic2

Pic5
90 m2 110 m2 120 m2
Dom z Klocków od Logo asnm short Architektura szyta na miarę
House Maria rauch domzwsuwa 3 400x284 Z20353792q
50 m2 75 m2 100 m2
Nowoczesna Stodoła od Layout projekty logo Simple House
Layout glowna 75 Layout glowna 92
58 m2 75 m2 92 m2

Projekty w katalogu publicznym najczęściej też zawierają opcję wykonania domu oraz kosztorys (indywidualny lub grupowy – jeśli indywidualny, to od podanych cen można oczekiwać rabatów).

Jak zbudować grupę?

Najłatwiejsza droga to zdaj się na profesjonalistów. W serwisie istnieje specjalna grupa użytkowników – Organizatorów, takich jak 8DOMOW  Development, których jedynym celem jest …

(..) łączenie indywidualnych nabywców domów w grupy, co umożliwi zakup działki oraz budowę domu z wybranym wykonawcą na lepszych warunkach niż zakup indywidualny.

Jak działamy?

Zbieramy kontakty, analizujemy preferencje i na ich podstawie tworzymy pożądane grupy, do których następnie zapraszamy zainteresowane osoby. Jeśli grupa uformuje się z sukcesem (tzn. uzgodni lokalizację działki oraz architekturę osiedla), wówczas wraz z Agencją Nieruchomości posiadającą działkę oraz wybranym Wykonawcą pomagamy Państwu w standardowym procesie nabycia nieruchomości aż do zakupu ziemi z pozwoleniem na budowę. Następne etapy budowy domów realizowane są z Wykonawcą Budowy. 

Organizatorzy opanowali proces tworzenia grup do perfekcji. Współpracują z jednym lub kilkoma producentami domów (na zasadzie prowizji), wiedzą jakie ograniczenia narzucić grupie z góry, co pozwolić wybrać z pomocą preferencji, kiedy pozwolić na dyskusję a kiedy ją uciąć.  Wiedzą też  kiedy nawet usunąć osobę z grupy aby zapewnić sukces pozostałym. Organizatorzy pomogą też w uzyskaniu kredytu w banku (jeśli wszystkie osoby wezmą kredyt w jednym banku, przy takiej kwocie organizator może negocjować indywidualne marże). A także zakupić ziemię (w grupie oczywiście taniej).

Dlatego wyszukaj organizatora, który ci się podoba (jednego lub więcej), zostaw kontakt, ustaw preferencje, o które prosi  i zdaj się na niego. Nawet przy jego prowizji, wszystko będzie dużo taniej, niż gdybyś kupował indywidualnie.

Jeśli natomiast nie ma organizatora, który ci odpowiada – poszukaj grup samemu. Albo zbuduj własną. Czasami  to może być konieczne, zwłaszcza gdy chcesz nietypowego osiedla.